Casa Alegre, Overlooking Sintra

62 billeder
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Casa Alegre, Overlooking Sintra
$$$$

Beskrivelse

Casa Alegre, Overlooking Sintra Lejlighed ligger nær Mercado Municipal Sintra-Estefania og kun 5 minutter fra centrum af Sintra. Dette lejlighed tilbyder gæsterne også Wi-Fi i offentlige områder.

Beliggenhed

Placeret ved Centro Cultural e de Congressos Olga Cadaval Sintra er stedet 1 km fra Maurernes Slot. En kort spadseretur på 15 minutter vil tage dig til Sintra National Palads. Nærliggende attraktioner omfatter Sintra National Palads som er lige ved siden af indlogeringen.

Av Mov Forcas Armadas frente Smas busstoppested ligger inden for 100 meter derfra. På grund af sin placering, 15 km fra Cascais Municipal lufthavn, vil det tage ca. 20 minutters kørsel til at komme dertil.

Værelser

Hotellet tilbyder også en mikrobølgeovn, et køleskab i fuld størrelse og en fryser på værelserne.

Mad og drikke

Pena-paladset og Sintra National Palads kan man når på 17 minutters gang, hvor der serveres mange retter.

Licensnr.: 105762/AL

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 15:00-23:59
indtil 11:00
Faciliteter
Der er ingen parkering.
Der er gratis Trådløst internet .
Anden information
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt.
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Lejlighed
  • Værelsesstørrelse:

    60 m²

  • Sengemuligheder:
    Dobbeltseng
  • Kaffemaskine
  • Varme
Lejlighed
  • Værelsesstørrelse:

    60 m²

  • Sengemuligheder:
    Dobbeltseng
  • Kaffemaskine
  • Varme

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

WiFi

Wi-Fi

Parkering
Køkenfaciliteter

Kedel

Aircondition

Klimaanlæg

Shuttle-service

Lufthavnstransport (mod tillægsgebyr)

Ingen kæledyr tilladt

Kæledyr ikke tilladt

Ikke-ryger

Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder

Services

  • Lufthavnstransport (mod tillægsgebyr)

Værelsesfaciliteter

  • Klimaanlæg
  • Spisebord
  • Strygeservice

Badeværelse

  • Vaskemaskine

Køkken

  • Kedel

Værelsesindretning

  • Parketgulv
  • Gardiner
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Casa Alegre, Overlooking Sintra

💵 Laveste værelsespris <br /> 1405 DKK
📏 Afstand til centrum 400 m
✈️ Afstand til lufthavn 15.0 km
🧳 Nærmeste lufthavn Cascais Municipal Lufthavn, cat

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
11 Rua Doutor Almada Guerra, Sintra, Portugal, 2710-436
Se på kort
11 Rua Doutor Almada Guerra, Sintra, Portugal, 2710-436
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Marked
Mercado Municipal Sintra-Estefania
590 m
Restaurant
Saudade
770 m
Restaurant
pastelaria gregorio
270 m
Restaurant
Restaurante Metamorphosis
550 m
Restaurant
Bar Saloon Cintra
100 m
Restaurant
Palacio Nacional de Sintra restaurant
230 m
Restaurant
Rouxinol-Sociedade de Cervejarias E Restaurantes Lda
230 m
Restaurant
Nandos Pizza Uno
230 m
Restaurant
Chocolataria volcate
520 m
Restaurant
Dom Pipas
540 m
Restaurant
O Tunel
620 m

Anmeldelser om Casa Alegre, Overlooking Sintra

8.8 /10
Fantastisk
100 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Boede du der?
Del din oplevelse med os.
Skriv en anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål om Casa Alegre, Overlooking Sintra

Hvad er lejeprisen hos Casa Alegre, Overlooking Sintra lejligheder?
Prisen for en overnatning på Casa Alegre, Overlooking Sintra lejligheder er 231€.
Hvordan kan vi betale i Casa Alegre, Overlooking Sintra lejligheder?
Hos Casa Alegre, Overlooking Sintra lejligheder kan du betale med Visum, American Express og Mastercard samt andre betalingsmetoder.
Er der mulighed for parkering på Casa Alegre, Overlooking Sintra lejligheder?
Desværre har Casa Alegre, Overlooking Sintra lejligheder ikke parkering område. Kontakt venligst værten for at få flere oplysninger.
Er der et klimaanlæg i denne lejlighed?
Ja, denne lejlighed tilbyder et klimaanlæg.
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse